A múzeum arculatát egy iskolai feladat keretében terveztem meg a Corvin Rajziskola Tervezőgrafikai képzésén.
A Ludwig múzeum Magyarország első és egyben legnagyobb kortárs művészeti múzeuma. A múzeum arculatát úgy terveztem meg, hogy az meg tudja őrízni frissességét hosszútávon is, haladni tudjon a korral. Az arculat sokszínűsége a kortárs művészet szeretágazó világát reprezentálja. A dinamikus arculat különlegessége abban rejlik, hogy a különböző kiállításoknak külön logókat terveztem. A rendszer dinamikája a betűk formai játékán alapszik. A logókból dekódolhatóak az egyes kiállítások nevei, ahogy minden csíkhoz más-más kitöltési forma, szín, hossz és arány társul.
Az arculathoz terveztem egy francia kártyapaklit és annak csomagolását. A kártyapaklik témája a múzeum aktuális kiállításainak művészeihez kapcsolódik, neveik egyedülálló, játékos formában jelennek meg a lapokon. A kártya csomagolása lehetővé teszi azt, hogy a 2 paklit külön-külön és egyben is tudjuk tárolni. A csomagolás kézben fogva kényelmesen elfér. A lapok a doboz kialakításának köszönhetően könnyedén kiszedhetőek úgy, hogy közben nem szórjuk szét őket.

Logó
A múzeum emblémáját koncetrikus körökből építettem fel, melyeket L-alakban vágtam ki. Ez a formai letisztultság tette lehetővé azt, hogy később ki tudjam ebből alakítani a dinamikus logó rendszerét. Az embléma mellé egy egyszerű groteszk betűt választottam, hogy ebből is a modernitás tükröződjön.






Dinamikus logó rendszere
Minden kiállításnak külön logót terveztem, hogy ez is színesítse és még különlegesebbé tegye az arculatot. A dinamikus logó alapján ugyanaz az L alak és a koncentrikus körök adták.
1-1 sáv 1-1 betűnek a helyét jelöli. A betűket kategorizáltam formájuk és hosszúságuk alapján, így vagy szögletes vagy gömbölyű végződéssel láttam el őket és színűket is ez határozta meg. Az egyes sávokat ezek alapján a paraméterek alapján töltöttem fel.




Szórólap
A brossúrához egy különleges hajtási techinkát választottam ki, amely ugyan mindkét állapotában négyzetalakú, de egy nagyon izgalmas játéknak ad teret. Az arculat három színét használtam benne.
Míg belül hasznos információk találhatóak, addig a túloldalra egy a kiállításon szereplő képet választottam ki.
Azt gondolom, hogy ez a különleges nyitási mód bír akkora vonzerővel, hogy becsábítsa az érdeklődőket a kiállításra.




Lumu Typo Pack
A Ludwig Múzeum arculatához terveztem egy francia kártya paklit, melyet LUMU TYPO PACK-nak neveztem el. A kártyákon szereplő grafikák az egyes kiállítások művészeihez kapcsolódnak. Ugyanis ezeken a lapokon a művészek vezetéknevei jelennek meg és többszöri elforgatás által egy izgalmas textúrát adnak ki.






Lumu Typo Pack csomagolás
A franciakártyáknak egy csomagolást is terveztem, melynek az a különlegessége, hogy a két paklit külön-külön és egyben is tudjuk tárolni. A csomagolás kézben fogva kényelmesen elfér. A lapok a doboz kialakításának köszönhetően könnyedén kiszedhetőek úgy, hogy közben nem szórjuk szét őket.
A csomagolás belső oldalán kettő különleges játéknak a leírása található.




Kiadvány
Az arculathoz magazin is készült, amely a feketén és a fehéren kívül csak kettő másik színt alkalmaz: lilát és türkizkéket. A kiadványnak egy izgalmas keretrendszert alkottam meg, de törekettem arra, hogy ez ne menjen az olvashatóság, értelmezhetőség rovására.
Türkiz és lila hátterű kiemelést kaptak a képek és a művészek nevei is.
A kiadvány címlapján a múzeum épületének vektoros rajza kapott helyet.

